Nejoblíbenějším sportem Evropanů je v posledních dvou letech kopání do Řeků. Uvědomil jsem si to při diskusi s facebookovou řeckou kamarádkou, jejíž závěr po nedělních nepokojích v Aténách byl zdrcující: "Celá společnost je v troskách, nejen centrum Atén. Poprvé po třiceti letech je možné vidět skupiny dobrovolníků, jak se starají o ty nejslabší nebo o městskou infrastrukturu. Protože nikdo jiný se nepostará."

Evropská média si ale spíš všímají řecké neschopnosti platit a vybírat daně nebo antiněmeckých výkřiků odkazujících na nacistickou okupaci. Jako by Řekové zapomínali, že díky evropské integraci se nejen vyhrabali z diktatury a hospodářské propasti, ale i že jim německý trenér Otto Rehhagel zajistil v roce 2004 fotbalový titul mistrů Evropy.

Jaký vzkaz do Evropy to vlastně posílají Řekové, zoufale nechápající, že existence kategorií třináctý a čtrnáctý plat prostě musí ostatní Evropany popuzovat, i když v celkovém objemu průšvihu řeckých státních financí jde spíš o nevýznamné částky?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.