Ve druhém a třetím největším městě Česka sídlí dva fotbalové kluby s dlouhou tradicí, slušnými úspěchy a oddanými fanoušky, kteří jsou už několik let vystaveni nesmírně těžkým zkouškám loajality.
Zbrojovka Brno po několikaleté vládě bratří Prosů hraje druhou ligu a nejspíš ještě nějakou dobu bude, pokud nespadne ještě níž, k čemuž nemá daleko.
Baník Ostrava hraje sice ligu první, ale před startem jarní sezony je tři body od sestupu.
Oba týmy netuší, kde budou v příštích letech hrát. I tradičně cynický pražský pohled říká: Tohle je prostě špatně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







