Být americkým republikánem, začal bych být hodně nervózní. Mitt Romney se nejspíše dopracuje k republikánské nominaci na prezidenta. Ale pokud se k ní doštrachá tak klopotným způsobem, jak těžce si zatím získává důvěru voličů, tak to bude hodně poničený, slabý a nepřesvědčivý kandidát. Jinak řečeno: kandidát k poražení. Barack Obama si jej namaže na chleba.
Ze všech třech včerejších proher s Rickem Santorumem - v Minnesotě, Missouri a v Coloradu - je pro Romneyho nejhorší propad v posledně jmenovaném státě. Před čtyřmi roky tam Romney v primárkách vyhrál, získal 60 procent hlasů. Letos dostal 35 procent. I když v Coloradu vedl kampaň a dokonce si v Denveru s předpokladem svého triumfu objednal velký sál, aby měl kde přednést vítěznou řeč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








