V zásadě souhlasím s tím, že v situaci rozsáhlé finanční krize, vysoké nezaměstnanosti a obecné nespokojenosti a ekonomické nejistoty veřejnosti neexistovalo žádné výrazně lepší řešení než to, které Obama přijal k záchraně amerického automobilového průmyslu před kolapsem.

Ve srovnání se státní intervencí, kterou Obama pro americký automobilový průmysl zprostředkoval, není standardní bankrot lepší zárukou budoucí konkurenceschopnosti firem. Stačí se podívat na často opakované bankroty a stále se vracející problémy amerických leteckých společností.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se