Světové ekonomické forum, které se právě koná ve švýcarském Davosu, zpravodajsky pokrývají i sami účastníci. Na sociální síť Twitter průběžně posílají zprávy z konferencí, zákulisních debat i obědů.

Člen vládního NERVu Tomáš Sedláček, jediný český účastník, vzal konferenci jako příležitost, jak se s mikroblogovací sociální sítí seznámit. Jeho profil najdete na @atomsedlacek.

Leaving to Davos for WEF, will keep readers updated on the debates in this explosive time. So finally a good reason to learn wh twitter. 2 days ago via Twitter for Android · powered by @socialditto

„Toto ekonomické fórum se zdá být zatím nejvíc otevřené, filosofující a kritické ke stávajícímu systému,“ napsal Sedláček po svém příjezdu do Davosu.

Dále ho zaujala přednáška prezidenta fóra Klause Schwaba, podle kterého je světová ekonomika vyhořelá a potřebuje přejít na nový, dlouhodobý model fungování. Jediným člověkem, kterého Schwab ve svém projevu citoval, byl Václav Havel. A volal po více integrované Evropě.

Sedláčkovi se také líbil citát spisovatele Davida McCullougha: Nikdy jsem na nějaké téma nebyl takový expert, jako když jsem se poprvé účastnil projektu. „Je to útěcha, že jsem nebyl jediný!“ poznamenal na to Sedláček.

Davos

Dnes se pokouší setkat se se členy hnutí Occupy a dát se s nimi do řeči o jejich kritice kapitalismu. Zatím čeká před jejich jurtou, než skončí míting(!).

Z dalších účastníků fóra je velmi aktivní americký profesor ekonomie Nouriel Roubini, který posílá i 20 zpráv za den.

Interesting dinner with JC Trichet, Stan Fischer, Martin Wolf, Gary Cohn & others. I spoke on the Eurozone crisis. We had a spirited debate 11 hours ago via Twitter for BlackBerry® · powered by @socialditto

Toto například napsal z večeře s bývalým ředitelem ECB Trichetem, ekonomickým šéfkomentátorem Financial Times Martinem Wolfem a dalšími: „Mluvili jsme spolu o krizi eurozóny a byla to velmi živá debata.“

Sloupkař The New York Times a hlasatel televize CNBC Andrew Sorkin po cestě do Davosu v letadle potkal miliardáře George Sorose a pozastavil se nad tím, že  má na letišti vlastní kódové onznačení "Mr. George". Že Soros vlastní tryskáč nemá potvrdil v jednom z tweetů i Nouriel Roubini.

George Soros on my plane to Zurich en route to #davos. His code name at airport? "Mr. George" #wef 2 days ago via Twitter for BlackBerry® · powered by @socialditto

Z ekonomického fóra není příliš nadšený další známý účastník, brazilský spisovatel Paulo Coelho. „Vítejte v Davosu. Sice nic nevidíme, ale každý ví, že tam venku je 3000 vojáků.“ nebo „Pokud rozumíte tomu, co se tady odehrává, tak se potřebujete probrat do reality.“ zní jeho sarkastické tweety.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru