Exekuce uvalená na Karlův most, zoologickou zahradu, Staroměstskou radnici a vůbec veškerý majetek hlavního města by se dala považovat za kuriozitu. Jenže nelze. Ukazuje, že se exekutorský byznys vymknul veškerým limitům. Obstavení majetku má dlužníka motivovat k zaplacení. OK. Ale proč to dělat takto teatrálně? Nestačilo obstavit jednu nemovitost? Praha by 160tisícový dluh zaplatila tak jako tak.

Pražský případ je symbolem neuměřenosti, či lépe řečeno megalomanské rozežranosti exekutorského stavu. My můžeme všechno, na naší straně je zákon, myslí si. Ano. Ale pokud tomu tak je, pak je zákon špatný.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se