Čtvrtmilionové odchodné Ladislava Bátory a měsíční stotisícové odměny ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové mají společné jedno: měli bychom na ně být společně hrdi, když už jsme je společně zaplatili.

Protože země potřebuje pozitivní příklady lidí, kteří při všeobecné závisti se nenechají zastrašit a dokážou si říct o ohodnocení, které jim náleží.

Potřebujeme vzory lidí, kteří osobním příkladem dokážou, že v době krize a krutých škrtů lze peníze vydělat i ve státní správě, ač by si někdo mohl myslet, že tam budou kohoutky utažené podobně jako v privátní sféře.

Oba osvědčili svou kvalifikaci a my jim za to zaplatili. Poptávka a nabídka. Bátora a Nagyová.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru