Opakují po telefonu to, co se skoro všichni dozvěděli před chvíli z televize a rozhlasu. Je v jejich hlase jakýsi strach z vědomí, že svět se změnil. Je v tom hlase zvláštní úzkost, potřeba najednou být na sebe hodní, ujistit se, že nejsou sami, že ten druhý taky o tom již ví. Vlastně s těmi druhými chtějí sdílet svoji bolest.

Syn mne volal, abych přisla do sv. Salvátora na mši. Jsem vděčna za „pozvání do kostela“, ale nepůjdu tam. Patřím k lidem, kteří si musí svoji bolest „odpracovat“ třeba tím, že píší podobné články, jako je tento text. Je to skoro stejná forma sdílení bolesti, jako když člověk stojí s druhými v kostele, na demonstraci, nebo se kdysi schoulil v tlupě kolem ohně. Atavizmus v nás.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.