"Snažíme se, aby program měl kvalitní obsah, moderní zvuk, spokojeného posluchače - a co nejvíc posluchačů. Proto našlapujeme kolem hudebního mixu po špičkách," napsal minulý týden v Hospodářských novinách Jan Pokorný.

V pondělním vydání HN na jeho text zareagoval režisér Jan Hřebejk: "Přestaňte tuto promarněnou šanci a vlastně hanbu obhajovat a berte se za něco rozumnějšího nežli Petra Koláře a ostatní zoufalé melody boys and girls."

Oba texty najdete níže. A do debaty, jakou hudbu má Radiožurnál hrát, se můžete zapojit také. Do okna uvedeného pod články můžete napsat kapely, které by měl Radiožurnál hrát podle vašeho názoru.

 


Jan Pokorný, moderátor ČRo1 - Radiožurnálu

 

Zkuste se se známými shodnout aspoň na 20 písničkách, které se vám společně líbí. Moc asi neuspějete. Radiožurnál poslouchá kolem 700 000 lidí denně. Uspokojit jejich hudební preference prostě nejde. Proto se při programování míří kamsi na střed, s vírou, že se to náročnější, respektive zcela nenáročné křídlo posluchačů nenahněvá.

Třeba hudebník Jan Burian nám vytýká, že podléháme diktátu testů - zkoumání, jak píseň obstojí u posluchačů, ještě než se objeví ve vysílání. A mluví o degradaci hudebního díla. Radiožurnál ale především vysílá aktuální zpravodajství a publicistiku. Proto nehraje hudební díla, ale obyčejné písničky. Nikdo totiž neví, kdy vstoupí aktuálně reportér z nějaké mimořádné události - a písnička skončí v polovině. Představme si, že se to stane třeba skladbě Jana Spáleného Asi v tom bude nějakej háček nebo Mišíkově Ty II.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se