"Snažíme se, aby program měl kvalitní obsah, moderní zvuk, spokojeného posluchače - a co nejvíc posluchačů. Proto našlapujeme kolem hudebního mixu po špičkách," napsal minulý týden v Hospodářských novinách Jan Pokorný.

V pondělním vydání HN na jeho text zareagoval režisér Jan Hřebejk: "Přestaňte tuto promarněnou šanci a vlastně hanbu obhajovat a berte se za něco rozumnějšího nežli Petra Koláře a ostatní zoufalé melody boys and girls."

Oba texty najdete níže. A do debaty, jakou hudbu má Radiožurnál hrát, se můžete zapojit také. Do okna uvedeného pod články můžete napsat kapely, které by měl Radiožurnál hrát podle vašeho názoru.

 


Jan Pokorný, moderátor ČRo1 - Radiožurnálu

 

Zkuste se se známými shodnout aspoň na 20 písničkách, které se vám společně líbí. Moc asi neuspějete. Radiožurnál poslouchá kolem 700 000 lidí denně. Uspokojit jejich hudební preference prostě nejde. Proto se při programování míří kamsi na střed, s vírou, že se to náročnější, respektive zcela nenáročné křídlo posluchačů nenahněvá.

Třeba hudebník Jan Burian nám vytýká, že podléháme diktátu testů - zkoumání, jak píseň obstojí u posluchačů, ještě než se objeví ve vysílání. A mluví o degradaci hudebního díla. Radiožurnál ale především vysílá aktuální zpravodajství a publicistiku. Proto nehraje hudební díla, ale obyčejné písničky. Nikdo totiž neví, kdy vstoupí aktuálně reportér z nějaké mimořádné události - a písnička skončí v polovině. Představme si, že se to stane třeba skladbě Jana Spáleného Asi v tom bude nějakej háček nebo Mišíkově Ty II.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.