Sedmnáct let! Tak dlouho trvá vláda občanských demokratů nad hlavním městem. Za ten dlouhý čas vybudovali s kartelovou sestrou z Lidového domu spolehlivý odsávací systém na magistrátní miliardy. Teď se ale objevila šance, jak staré maestry odsunout od zlatých ložisek. Stačí, aby TOP 09 nešla do jednání s maximalistickým pokřikem: vítěz bere vše.

Odpočítávání maestrů může začít v okamžiku, kdy TOP 09 skutečně nabídne Bohuslavu Svobodovi post primátora výměnou za většinu v radě. To by mohlo zbavit sehrané trio Šťastný-Hulinský-Hrdlička vlivu na magistrátní politiku a veřejné zakázky. Vládu nad městem by převzala kromě "topky" i část rozpolceného klubu ODS, která podporuje Svobodu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se