Sedmnáct let! Tak dlouho trvá vláda občanských demokratů nad hlavním městem. Za ten dlouhý čas vybudovali s kartelovou sestrou z Lidového domu spolehlivý odsávací systém na magistrátní miliardy. Teď se ale objevila šance, jak staré maestry odsunout od zlatých ložisek. Stačí, aby TOP 09 nešla do jednání s maximalistickým pokřikem: vítěz bere vše.
Odpočítávání maestrů může začít v okamžiku, kdy TOP 09 skutečně nabídne Bohuslavu Svobodovi post primátora výměnou za většinu v radě. To by mohlo zbavit sehrané trio Šťastný-Hulinský-Hrdlička vlivu na magistrátní politiku a veřejné zakázky. Vládu nad městem by převzala kromě "topky" i část rozpolceného klubu ODS, která podporuje Svobodu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






