Před třemi lety jsme tvrdě pocítili dopady finanční krize, přestože byl náš bankovní sektor ve výborné kondici. Pocítíme i důsledky dluhové krize, přestože náš státní dluh patří v Evropě k podprůměrným. Naštěstí už o tom na rozdíl od roku 2008 nikdo nepochybuje.

Podniky proto už teď začínají přijímat řadu protikrizových opatření. Osekávají náklady, snaží se zvyšovat produktivitu a hledají nová odbytiště mimo EU. Vědí, že pomoci si budou muset především samy. V exportně orientované ekonomice jsou možnosti vlády účinně bojovat s krizí velmi omezené. Bude-li chtít pomoci, nesmí otálet s přípravou protikrizových opatření.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se