I kdyby to byla pravda, znamenalo by to, že máme vysoce postaveného politika, který neváhá komplikovaným způsobem podvádět. A nadto lže. V první chvíli tvrdil, že neví, odkud se šestnáct milionů na účtu jeho matky vzalo, a že se na to musí maminky zeptat. 

Dělal tak pitomce ze všech, včetně svých stranických kolegů. Copak asi teď táhne hlavou Přemyslu Sobotkovi, který ještě včera Kocourka hájil s tím, že on sám taky neví, jak to má s penězi jeho matka?

Martin Kocourek byl při brífingu, kde vysvětloval, že jen „ulil peníze při rozvodu před manželkou“, příliš nervózní, než aby mu bylo možné uvěřit, že je to jen a jen kvůli „vzpomínkám na osudovou životní kapitolu“. Vždyť proboha – kdo by své peníze svěřil jen tak beze všeho „nějaké firmě z Nového Mexika“?!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru