Definitivní odpověď nemám, ale většina členů názorové rubriky tohoto listu se shodla, že by něco takového škole nepodepsala. Argument pro je přitom relevantní: Zdraví je prvořadé a každý způsob, kterým je možné odhalit problém, je dobrý.

Jenže na druhou stranu. Problém s drogami nikdy nevyřeší škola - spíš rodiče. Podmínkou je elementární důvěra v rodině. Co s ní udělá, když se teenager dozví: Věříme víc škole než tobě? Nepůjde si potom dát jointa (panáka) tím spíš, hned jak skončí vyučování? A pak dalšího? A pak ještě jednoho?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se