Asi nejtruchlivější je pohled na kličkování Karla Schwarzenberga. Včera byl podle něj Ladislav Bátora zásadním tématem, symbolem hrozby fašizujících tendencí v české politice. Nyní nám tvrdí, že hrozba je odstraněna povýšením Bátory na post ministerského vicekancléře. Pokud kníže hodlá v tomto tvrzení pokojně setrvat, je třeba mu při vší úctě sdělit, že dělá z lidí magory.
Na tezi o vítězství nenaskočili na první dobrou ani Schwarzenbergovi spolustraníci. Když tohle „řešení“ včera vyslechl v přímém přenosu České televize poslanec TOP 09 Polčák, reagoval dost vyděšeně a pravil, že takto to přece nemůže zůstat. Zřejmě si, stejně jako my, pamatuje, že kníže dříve říkal, že ultranacionalista Bátora by na ministerstvu mohl vést maximálně sklad tužek....
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




