Asi nejtruchlivější je pohled na kličkování Karla Schwarzenberga. Včera byl podle něj Ladislav Bátora zásadním tématem, symbolem hrozby fašizujících tendencí v české politice. Nyní nám tvrdí, že hrozba je odstraněna povýšením Bátory na post ministerského vicekancléře. Pokud kníže hodlá v tomto tvrzení pokojně setrvat, je třeba mu při vší úctě sdělit, že dělá z lidí magory.

Na tezi o vítězství nenaskočili na první dobrou ani Schwarzenbergovi spolustraníci. Když tohle „řešení“ včera vyslechl v přímém přenosu České televize poslanec TOP 09 Polčák, reagoval dost vyděšeně a pravil, že takto to přece nemůže zůstat. Zřejmě si, stejně jako my, pamatuje, že kníže dříve říkal, že ultranacionalista Bátora by na ministerstvu mohl vést maximálně sklad tužek....

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se