Na Hájkově a Klausově kritice veřejného vystupování gayů a leseb je výjimečná až forma, kterou volí a která nesnášenlivý odpor k jinému zahaluje do pseudovědeckého jazyka vycházejícího ze zdánlivě neotřesitelného předporozumění zdravého rozumu. Smysl této pseudovědy je zlovolný: ocejchovat, ponížit, urazit.

Původní deviant

Klaus a Hájek hovoří o homosexualitě jako o deviaci, přičemž slovo deviant je pro ně, jak napsala hlava státu (!) ověnčená profesorským titulem, "hodnotově neutrální". Petr Hájek přitom odkazuje na latinské slovo deviare, které znamená "odchýlit se od správné cesty". Hájek a Klaus vytvářejí dojem, že existuje jakýsi původní význam slova, který každý vzdělanec - jako jsme my, muži z Hradu z centra kritického myšlení - samozřejmě zná, a tudíž ho přirozeně používá i ve veřejném diskurzu. Je to vlastně konzervativní cesta k základu, který má být pevný jako Petrova víra.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.