Počátky českého internetu a webu se dají vysledovat až k předchůdci internetu, síti FidoNET spojující pomocí modemů veřejně přístupné "BBS" stanice (kam se mohli připojovat uživatelé - samotná síť umožňovala posílání zpráv a souborů po celém světě). Řada těch, kdo okolo roku 1990 byla "uzly" FidoNETu, je dodnes viditelná v českém i slovenském internetu. Byl to čas vytáčeného připojení, extrémně pomalých modemů (2400 bitů za sekundu byl začátek, 31 kilo bitů za sekundu špička, přičemž dnešní připojení se měří v mega bitech za sekundu, tady o dva řády výše).

Do Česka vstoupil internet v listopadu 1991, připojením tehdejší ČSFR, respektive 13. února 1992, kdy proběhlo slavnostní připojení. Cesta k webu pro masy, se v Česku ale neotevřela ještě několik dalších let. Mít přístup k internetu byla záležitost nákladů až v desítkách tisíc korun a teprve někdy v roce 1994 se internet objevil v dostupné podobě (nejprve ale pouze mailové schránky za zhruba 500 Kč měsíčně).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.