Na posledním vývoji (Hušák sem, Hušák tam) nás má zajímat hlavně tragická role hlavního akcionáře - ČSTV. Kořanovi bafuňáři nikdy nepochopili, co obnáší výkon akcionářských práv. Totiž že, když si jich nebudou hledět, ostrouhají. Tak dlouho se nechali vodit loutkářem Hušákem, až nakonec nebudou mít nic.

Pár příkladů: Na Hušákův pokyn odkývali stavbu Sazka Areny, projekt, o kterém premiér Nečas trefně poznamenal, že byl postaven spíše na zbožném přání než na reálném podnikatelském záměru. Když šla Sazka do kolen, kamarádil se Kořan na střídačku s tím, kdo zrovna vypadal jako Hušákův spojenec. Tu s Pentou, tu s PPF. Mohl si při tom ukroutit hlavu jak na tenise, ale zjevně nikdy nevěděl, která bije. Pozdě pochopil, že loutkář Hušák opustil svou oškubanou sportovní loutku a hledí si zachránit vlastní kůži. Tedy: jde na ruku tomu, kdo mu umožní odchod s co největším odstupným.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se