To, co se v těchto dnech děje ve Washingtonu, je vítězstvím ideologie nad zdravým rozumem. Všichni vědí, že se musí najít řešení, jak zvednout limit státního dluhu, jinak Amerika může spadnout do propasti. Jenže ani demokraté, ani republikáni nechtějí uhnout v bitvě o to, jak potom Spojené státy začnou vážně šetřit.

Ti první odmítají škrtat v programech sociálního a zdravotního zabezpečení, ti druzí nechtějí zvýšit daně. A republikáni by to teoreticky ani udělat nesměli, protože většina jejich poslanců v Kongresu se v minulosti přihlásila k Taxpayer protection pledge neboli ke Slibu ochrany daňových poplatníků, ve kterém se zavázali "odmítat veškeré pokusy zvyšovat daně". A tento svůj slib potvrdili černé na bílém vlastním podpisem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se