1)  Prezident především šťouchá do Ústavního soudu, který zajištění „zásluhovosti“ důchodového systému nařídil. Jde vlastně jen o další demonstraci Klausovy myšlenkové konstanty, kterou lze koncentrovat do věty „Co zase udělali v Brně špatně a proč já bych to udělal mnohem lépe“.

2) Prezident ostřeluje vládu. Nečasův kabinet, jenž důchodovou reformu chystá, je extrémně nepopulární. Každý, kdo si do něj kopne, zvyšuje popularitu vlastní. Přesně podle hesla nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se