První otázka, která se nabízí, zní: Proč tak pozdě? Odpověď je zřejmá. Německo bylo na konci druhé světové války obsazeno vítěznou koalicí, která také uspořádala norimberský proces.

Režim Rudých Khmerů na přelomu roku 1979 a 1980 svrhly jednotky zorganizované a vyslané sousedním Vietnanem a premiérem se stal bývalý příslušník Rudých Khmerů Hun Sen. Předsedou vlády je ostatně dosud a ve státní správě a v armádě lze dodnes najít mnoho jemu podobných. O něčem, jako byla poválečná denacifikace v Německu, nemůže být ani řeči.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se