První otázka, která se nabízí, zní: Proč tak pozdě? Odpověď je zřejmá. Německo bylo na konci druhé světové války obsazeno vítěznou koalicí, která také uspořádala norimberský proces.
Režim Rudých Khmerů na přelomu roku 1979 a 1980 svrhly jednotky zorganizované a vyslané sousedním Vietnanem a premiérem se stal bývalý příslušník Rudých Khmerů Hun Sen. Předsedou vlády je ostatně dosud a ve státní správě a v armádě lze dodnes najít mnoho jemu podobných. O něčem, jako byla poválečná denacifikace v Německu, nemůže být ani řeči.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



