Svět se poněkud proměnil. Liberální anglosaský model už není tolik v módě, nehledě na to, že se proměňuje v samotné Anglii, která se dnes snaží budovat tzv. big society (zdůraznění role sociálních komunit, dobrovolnictví a občanské společnosti). USA mají stabilní vládu práva a zažité instituce ošetřující trh, ale tamější politika je v posledních dvaceti letech velmi neproduktivní a nedokáže odbourat parciální zájmy ani zmenšit vládu, což atraktivitu anglosaského liberálního modelu velmi oslabuje. Hospodářsky úspěšné a ekonomy oslavované jsou dnes (časem to může být jinak, nic netrvá věčně) především státy, které budují sociální konsenzus a do rozhodování zatahují i zaměstnavatelské svazy a odbory. Takže nejde tradičně jen o Skandinávii, ale dnes také o Německo či Rakousko.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.