Až teď hazardní mafii zasadil úder Ústavní soud. Verdiktem, že města mohou zakazovat videoterminály, vrací soudci rozum tam, odkud ho vystrnadili Hušákovi lobbisté.

Soud se nenechal vlákat do scestné diskuse o rozdílech mezi hracími automaty, o nichž rozhodují obce, a videoterminály, jež povoluje Kalouskovo ministerstvo. Oba stroje slouží k sázení, oba plodí patologické hráče. Jen videoterminál vás ožebračí více a spolehlivěji. A pokud obce mohou regulovat lehčí formu gamblerské rakoviny, zatímco té zhoubnější musejí jen bezmocně přihlížet, pak vězíme v osidlech zvrhlé logiky.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se