Až teď hazardní mafii zasadil úder Ústavní soud. Verdiktem, že města mohou zakazovat videoterminály, vrací soudci rozum tam, odkud ho vystrnadili Hušákovi lobbisté.
Soud se nenechal vlákat do scestné diskuse o rozdílech mezi hracími automaty, o nichž rozhodují obce, a videoterminály, jež povoluje Kalouskovo ministerstvo. Oba stroje slouží k sázení, oba plodí patologické hráče. Jen videoterminál vás ožebračí více a spolehlivěji. A pokud obce mohou regulovat lehčí formu gamblerské rakoviny, zatímco té zhoubnější musejí jen bezmocně přihlížet, pak vězíme v osidlech zvrhlé logiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








