Praha byla čestným dějištěm, nikoli ovšem předmětem Obamových návštěv. Tou skutečně první středoevropskou destinací, kam prezident Obama dorazil kvůli ní samotné, a zároveň jako do klíčového místa regionu, je až Varšava.

Břidličný plyn cennější stíhaček

Čtyřicetimilionové Polsko má objektivně vliv dalece přesahující váhu ostatních států nové Evropy. Česko má v Afghánistánu bezmála 500 vojáků, což je ve vztahu k velikosti naší armády jeden z nejsilnějších kontingentů. Poláci ovšem mohou nabídnout přes 2500 vojáků. Čerstvě objevené břidličné plyny, kterých má mít Polsko největší zásoby v Evropě, navíc Varšavě dodávají i řádově vyšší, ekonomickou a energeticko-strategickou váhu. Americké těžařské firmy jako Exxon Mobile a Chevron se jen třesou, aby v Polsku mohly začít vrtat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.