Svým odporem vůči celostátnímu sčítání lidu nejsou Češi výjimeční. Ve Spojených státech se konalo loni, a některé občanské výhrady tam zněly obdobně jako v Česku. Například, zda nelze potřebná data vytahat z již existujících databází. A v USA je rovněž mnoho těch, kdo pokládají položené otázky za nemístný zásah státu do soukromí občanů.

Na rozdíl od Česka jsem ale v USA nezaznamenal tolik pochybností, jaký že má to sčítání vlastně vůbec smysl. Hádám, že je tomu tak díky dvěma věcem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se