V osmém zápase po sobě bodoval v NHL útočník Martin Havlát, který gólem přispěl k výhře Minnesoty nad Pittsburghem 4:3. Hrdinou večera byl útočník Guillaume Latendresse, jenž nejprve přihrál na tři góly a v 47. minutě sám vstřelil vítěznou branku na 4:3. Minnesota vyhrála potřetí za sebou a v Západní konferenci už ztrácí jen čtyři body na osmé Los Angeles Kings, kteří podlehli 1:2 San Jose.

"Je skvělé, že mám šanci hrát v takovém týmu. Všechno je tu perfektní," prohlásil Latendresse, jenž přišel do Minnesoty 23. listopadu minulého roku z Montrealu výměnou za Benoita Pouliota. A v novém dresu se mu daří: v 21 zápasech nastřílel 10 gólů a u pěti asistoval.

Crosbymu se daří, Pittsburghu ne

Pittsburghu, který prohrál sedmé z posledních devíti utkání, nebyly nic platné ani dva góly Sidneyho Crosbyho. Kapitán Penguins se díky nim dotáhl na čelo tabulky nejlepších střelců NHL, kde má na prvním místě 29 gólů stejně jako Patrick Marleau ze San Jose.

"Musíme najít ztracený klid. Hlavně v přesilových hrách," prohlásil Crosby, jehož tým v utkání nevyužil ani jednu z šesti přesilovek, včetně 70 vteřin trvající výhody dvou mužů v poli. "Sami si to děláme těžší. Příště musíme zjednodušit hru," poznamenal Crosby.

Hejduk: asistence a nájezd

Milan Hejduk, který se trenéru Ružičkovi omluvil z účasti na olympiádě, kvůli vleklým problémům s kolenem, opět patřil k oporám Colorada při výhře 3:2 po samostatných nájezdech v Calgary. Jednou asistencí podílel na smazání dvoubrankového vedení Calgary a v penaltovém rozstřelu skóroval hned při prvním nájezdu, v nichž nakonec Colorado vyhrálo 2:1. Rozhodující penaltu proměnil v třetí sérii Chris Stewart, jenž byl v 37. minutě i autorem vyrovnávacího gólu na 2:2. Colorado tak porazilo Calgary ve všech čtyřech vzájemných zápasech v letošní sezoně.

V dresu Colorada byl vidět i David Kočí, který se po dlouhé době dostal do sestavy, v níž má svou nehokejovou roli bitkaře a tentokrát se utkal v pěstním sobouji se svým protějškem v dresu Calgary Brianem McGrattanem.

Bitka David Kočí v. Brian McGrattan:

První porážku v základní hrací době během posledních deseti zápasů utrpěli hokejisté Vancouveru. V důležitém souboji sousedů v tabulce Západní konference podlehli Nashvillu 2:3. Rozhodující gól vstřelil čtyři minuty před koncem třetí třetiny v přesilovce obránce Shea Weber.

Přitom to byl Vancouver, který na začátku 56. minuty získal početní výhodu. Hned čtyři vteřiny po vyloučení hostujícího hráče však putoval na trestnou lavici Alexander Burrows, autor obou gólů Canucks a za dalších osmnáct vteřin se k němu přidal i další lídr domácích Henrik Sedin. Přesilovku čtyřech proti třem Weber po 24 vteřinách využil tvrdou ranou z voleje nad rameno brankáře Roberta Luonga.

Minnesota - Pittsburgh 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) Branky: 12. Belanger, 22. Havlát, 33. Clutterbuck, 47. Latendresse - 4. a 42. Crosby, 21. Dupuis. Střely na branku: 24:38. Diváci: 19.044.

Vancouver - Nashville 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) Branky: 17. a 22. Burrows - 3. Ward, 20. Ryan Jones, 56. Weber. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.810.

Los Angeles - San Jose 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Branky: 26. Randy Jones - 4. Boyle, 25. Heatley. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.821.

Calgary - Colorado 2:3 po sam. n. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0) Branky: 16. Bourque, 24. Boyd - 37. a rozh. nájezd Stewart, 34. Stastny (Hejduk). Střely na branku: 46:21. Diváci: 19.289.