Český útočník Pavel Brendl přispěl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly k vítězství Nižného Novgorodu nad Barysem Astana 4:2.

Brendl, jenž odehrál druhé utkání po pětizápasovém trestu za napadení rozhodčího, má na kontě 16 branek a je nejlepším střelcem týmu. Na konci druhé třetiny zvýšil už na 4:0 po asistenci Jaroslava Bednáře, jenž si dnes připsal dvě přihrávky. Potvrdil tak pozici nejproduktivnějšího hráče Torpeda, které zvítězilo ve čtyřech z uplynulých pěti duelů.

Skvělou střeleckou formu si udržuje Petr Čajánek. Člen olympijského výběru pro hry ve Vancouveru skóroval ve čtvrtém utkání po sobě a Petrohradu pomohl k jasné výhře 3:0 nad Balašichou i jednou asistencí. Z posledních čtyř zápasů nasbíral sedm kanadských bodů.

Petrohrad i jeho zásluhou ztrácí jen bod na vedoucí duo soutěže Magnitogorsk, Ufa. V dresu Ufy dnes bodoval další olympionik Miroslav Blaťák, jenž asistoval u jedné branky při výhře 5:1 na ledě Čechova.

Mezi střelce se zapsal Leoš Čermák, jeho devátý gól v sezoně však v 55. minutě už pouze zmírnil debakl Novosibirsku 2:7 s Dinamem Riga.

Ve výborných výkonech pokračuje bývalý pardubický brankář Ján Lašák, jenž udržel čisté konto a měl velký podíl na výhře Atlantu Mytišči nad Jaroslavlí 2:0. Slovenský reprezentant do konce ledna zaskakuje na hostování z Košic za zraněného Švýcara Martina Gerbera. V šesti zápasech utrpěl jedinou porážku a byl vyhlášen nejlepším gólmanem minulého týdne v KHL.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Omsk 3:1, Novokuzněck - Dynamo Moskva 3:4 (za domácí Marušák 0+1), Novosibirsk - Dinamo Riga 2:7 (za domácí Čermák 1+0), Atlant Mytišči - Jaroslavl 2:0, Čerepovec - Spartak Moskva 5:2, Nižnij Novgorod - Barys Astana 4:2 (za domácí Brendl 2+0, Bednář 0+2), Petrohrad - Balašicha 3:0 (Čajánek 1+1), Viťaz Čechov - Ufa 1:5 (za hosty Blaťák 0+1).